לגליזציה של קנאביס הפכה בעשור האחרון ממילה זרה או גסה למודל ומופת לחופש אזרחי וקידמה מחשבתית, כבר קיימת במספר לא מבוטל של מדינות בארה”ב, וכך גם בקנדה.

מתנגדי הלגליזציה, שבדרך כלל נשענים על מיתוסים, אגדות ודעות קדומות לגבי הצמח וצרכניו, טוענים כבר זמן רב שמדובר בטעות חקיקתית שתפגע בחברה בטווח הארוך, וכי הנגשה של סמים לציבור היא אינה דבר נכון עבור האוכלוסייה הכללית.
עם זאת, ישנם נתונים רבים שכבר נאספו בשטח בכל המדינות בהן נמכר קנאביס כחוק לציבור, ומראים מציאות אחרת – הכוללת בין היתר ירידה בפשיעה, צמיחה במנגנון הכלכלי המדיני, ייעול פעילות כוחות האכיפה וכו׳.

 

מדוע שאנשים שאינם צורכים קנאביס יהיו מעוניינים בלגליזציה?

שאלה מצוינת. הסיבה היא שלגליזציה היא מהלך שמשפיע לטובה על המדינה והציבור כולו.

אנו מקדמים לגליזציה מלאה למען אספקטים רבים כגון: בריאות הציבור בישראל, הקטנת יוקר המחייה והגדלת השוויון, הפחתת האפליה המשטרתית, עידוד החקלאות והתיירות, שיפור תדמית ישראל בעולם, פתיחת ענף כלכלי עסקי חדש המביא תעסוקה בתחומים רבים סביב הצמח וההובלה של שוק חדש המתפתח בצעדי ענק ברחבי העולם ויגדיל את הכנסות המדינה תוך הפחתה בעלויות אכיפה משטרתית.

ברגע שקנאביס הופך לחוקי, קמה תעשייה שלמה יש מאין – כולל חוות חקלאיות, מפעלים תעשייתיים, מרפאות, מעבדות מחקר ופיתוח, וזה עוד לפני שדיברנו על החנויות הפיזיות הווירטואליות שימכרו את הקנאביס החוקי לציבור הלקוחות, ואת המעטפת הנרחבת של שירותים נלווים (שילוח, אבטחה, מערכות מחשוב ועוד) שיקומו ביחד איתה.

בהיבט הזה לגליזציה היא מהלך אזרחי וכלכלי חשוב מאוד לכלל תושבי המדינה באשר הם, ומלבד הרווח הגדול שהוא יניב לקופה הציבורית, הוא גם ימגר את הפשיעה, יעזור למשטרה לשמור עלינו יותר טוב, ויוריד את הלחץ מהמערכת המשפטית הקורסת.

בנוסף, חשוב לציין כי לגליזציה מלאה של קנאביס מייצגת את החופש הבסיסי של חופש הפרט להיות האדונים היחידים של עצמנו ולהחליט מה נכנס לגוף שלנו. כמובן כל עוד אין פגיעה בשום צורה שהיא באדם אחר- אך כפי שנוכחנו לדעת, הסיכון להגברת אלימות עקב צריכת קנאביס הוא די אפסי והצריכה מביאה לתוצאה ההפוכה.

מנגד, הפללה של צרכני קנאביס גורמת להרס עתידם של המון אנשים נורמטיביים וחפים מפשע. האם פעם חשבתם על אדם רגיל אשר חזר מיום עבודה ארוך ומייגע והדליק ג’וינט בשביל להירגע, ופתאום נקלע לסיטואציה שנראה שנלקחה מסצנה של סרט פעולה, בו שוטרים מתפרצים אליו הביתה ומאיימים עליו? זה המצב הקיים היום.

עדיין לא השתכנעתם לגמרי? קחו לעצמכם כמה דקות ותעמיקו עוד טיפה:

 

 1. היסטוריית הקנאביס ומקור הצמחערוץ 420
 2. מהם יתרונות שמן הקנאביס ושמן CBDערוץ 420
 3.  למה בישראל אין לגליזציה מלאה? תשאלו את טבע – קאנה
 4.  רק טוב – 5 ההשפעות העיקריות של הלגליזציה בארה"ב (אמשיך לקרוא בפעם אחרת.. עכשיו להתפקד!)
 5.  קנאביס כמו זהב, למה ישראל תמשיך להפסיד מאות מיליוני שקלים בשנה
 6.  ראש העיר שהתנגד מודה: הלגליזציה היא הצלחה ענקיתקאנה
 7.  ארבע עשרה סיבות לעשות לגליזציה עכשיוקנאביס
 8.  הפרקליטות בישראל ממליצה: לגליזציה עכשיוקאנה
 9.  לגליזציה שווה לנו יותר ממיליארד ש"ח בשנה – קנאביס
 10.  ארה"ב: הלגליזציה תייצר מיליון משרות עד 2025 – קאנה
 11. תשע סיבות לעשות לגליזציה בישראלקנאביס